קרוואנים לעולים חדשים

מאז 2010 עלו לישראל יותר מ 100,000 עולים חדשים ממדינות ברית המועצות לשעבר, מאפריקה, אירופה ואמריקה. כל אחד מן העולים האלה עובר תהליך מורכב מאוד של קליטה במדינת ישראל, קליטה במערכות החברתיות, הכלכליות והתעסוקתיות שלה, כשלרשותו עומדת חבילת קליטה בסיסית, שאמורה לספק לו את הצרכים הבסיסיים ביותר לתהליך ההתאקלמות. אחד האתגרים המשמעותיים ביותר עימם צריך עולה חדש להתמודד בהגיעו לישראל הוא אתגר הדיור, במיוחד בתקופה בה מרקיעים מחירי הדיור לשחקים מבלי לעצור. הפתרון הזמין המיידי הוא מרכז קליטה, אלא שרבים מן העולים אינם מתחברים לפתרון זה, הן לאור הבידוד שלו מהאוכלוסיה המקומית והן לאור קשיי המחייה במרכזים אלה.

הקרוואנים הופכים לשכיחים יותר ויותר, גם כפתרון דיור

ההתמודדות עם אתגרים אלה, כך מסתבר, תלויה מאוד בנורמות החברתיות המקובלות, והיא הופכת לקשה יותר ויותר כאשר הנורמה היא בית קבע מבטון. США”В примере, יכל עולה חדש להשתלב בשכונת קרוואנים, ולאפשר לעצמו מספר שנים של שקט, במהלכן יכול היה לבנות את עצמו ולהגיע למשימה מעמדה טובה ובטוחה יותר. הבשורה הטובה היא, שגם בישראל מתחילים הקרוואנים להכנס אל שדרות המיין סטרים בעם, הן כפתרון לינה אפקטיבי בטיולים משפחתיים, הן כפתרון לאירועים משפחתיים קטנים והן כפתרון מגורים, ולא רק לעולים חדשים.

קרוואנים

חסכון משמעותי בעלות הרכישה ובעלויות השוטפות

אם רכישת דירה דורשת סכום של כמיליון שקלים כדי להיות מסוגלים לקבל משכנתא של עוד מיליון או שניים, הרי שאת האפשרות של קרוואן גדול ומרווח ניתן לממש עם סכומי כסף קטנים הרבה יותר, החל ממספר עשרות אלפי שקלים ועד מאות אלפי שקלים בודדות. כל עוד לא מתחברים לתשתיות המים והביוב העירוניות, אפשר לחסוך גם את הוצאות הארנונה המעיקות. כמו כן, קרוואנים רבים מגיעים עם לוחות פוטוולטאים המאפשרים לקרוואן לייצר את כל כמות החשמל הנדרשת באמצעות חשיפה לשמש, כך שבסך הכל מדובר על פתרון זול ואפקטיבי לא רק במעמד הרכישה, אלא גם לאורך תקופת השימוש בו.

קרוואנים

פתרון נוח, יעיל ונייד

מן הסתם, מגורים בקרוואן מחייבים הסתגלות לאורח חיים מסויים, אך עדיין מדובר באורח חיים נוח, מסודר ונקי, בעיקר לאור העובדה שישנם אנשים רבים המתגוררים בדירות קטנות עוד יותר מאשר קרוואן קטן, ועדיין נאלצים לשלם עבורן סכומי עתק. אם זה עתה עליתם לארץ, ואתם מנסים להתמודד עם האתגרים הרבים המקיפים אתכם מכל עבר על מנת שתוכלו לבנות לעצמכם בסיס טוב לפני שאתם פורצים קדימה בסביבה החדשה לכם לגמרי, קרוואן יכול לספק לכם פתרון מצויין ויוצא דופן, הן בהיבט העלויות והן בהיבט של הכרת ארץ ישראל. תוכלו לשלב בחייכם תרבות של טיולים בכל שבוע, לעבור מעיר לעיר ולהכיר מקומות חדשים שלא היכרתם, ואולי אחד מהם יהיה בדיוק המקום בו תבחרו לבנות את חייכם הקבועים בהמשך הדרך.

Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook