מדריך למשקיע בנדל"ן בארה"ב: להכיר את כל הסיכונים

חושב להשקיע בנדל"ן בארצות הברית? אתה בחברה טובה. אלפי ישראלים מגלים את פוטנציאל ההשקעות מעבר לים, כאשר ארה"ב נחשבת לאחד היעדים המועדפים על הישראלים. מחירי רכישה נמוכים, הטבות מס משמעותיות (במיוחד מאז שמס על דירה שלישית הפך לביטוי נפוץ בחדשות), אך עם זאת, גם השקעת נדל"ן בארה"ב אינה חפה מסיכונים. אז מה כדאי לבדוק לפני שרושמים את הצ'ק?

מה המצב הכלכלי של האוכלוסייה באזור בו אתם מתכוונים לרכוש?

רכישת נדל"ן למגורים או נדל"ן עסקי יכול להיות השקעה מצוינת, אם הנכס מושכר לאורך מרבית השנה. באזורים בהם הרמה הסוציו-אקונומית של הדיירים נמוכה מאד, מחירי הדירות והבתים אף הם נמוכים יותר, אך משקיעים פוטנציאליים עשויים למצוא את עצמם עם נכס מטופח – וריק. את המיסים על הנכס עדיין תצטרכו לשלם מדי שנה, אך לא תוכלו ליהנות מהכנסה שוטפת של דמי שכירות חודשיים.

ביקוש והיצע

באזורים בהם יש אוניברסיטאות גדולות ומכובדות, מקומות עבודה בשפע, חוף ים מושך או יציבות תעסוקתית קיים ביקוש גבוה יותר. בדומה לישראל, בה אזורים כמו תל אביב משכו אליהם שוכרים רבים ומחירי הדיור עלו בצורה מטאורית, כך גם בארה"ב – מחירי הדיור מושפעים מביקוש ומהיצע, ולכן גם הבית המרשים ביותר באזור פחות מאוכלס לא ימשוך אליו שוכרים רבים, ולכן גם מחירי הבתים באזור עשויים להישאר בטווח הסכומים הנמוכים יחסית.

סיכון תפעולי – ומה אם מחר מערכת החשמל בבית תקרוס?

בתים רבים בארה"ב נמכרים במחירים אטרקטיביים, אך התשתיות שלהם ישנות. בתי העץ במיוחד יכולים להחזיק מעמד לאורך שנים, כאשר תשתיות החשמל, המים והביוב בהם לא הוחלפו במשך עשרות שנים. אך מה קורה אם אתה בעל הבית כאשר מערכת בסיסית קורסת, או אם הגג או קירות הבית מאבדים את עוצמתם ומתמלאים בחורים, בנזילות ובעוד מרעין בישין? ההשקעה האטרקטיבית והשוכרים הפוטנציאליים הופכים לבור ללא תחתית של הוצאות על תיקונים ועל שיפוצים. וכמובן, לא ניתן להשכיר את הבית ללא תשתית חשמל, עם גג דולף, עם תקרה רטובה, או עם בעיות בצנרת. אם בחרתם לרכוש בית  – בדקו היטב את מצבו קודם לכן.

אסונות ונזקי טבע

בארה"ב לא חסרים אסונות טבע. הוריקן מת'יו עשה את דרכו לאחרונה מחלקה הדרומי של ארה"ב והמשיך את דרכו צפונה לאורך החוף המזרחי. אזורים בקרוליינה הדרומית הוצפו, ורבים מצאו את עצמם ללא דיור, כאשר בתי העץ צפו על המים. טורנדו, הוריקן, רעידות אדמה ועוד אסונות רבים עלולים להפוך את ההשקעה בבית למספר קורות עץ צפות על המים. לא כל נזק נכלל בפוליסת הביטוח, ולכן חשוב לבדוק היטב כי אתם מחזיקים בפוליסה המגנה עליכם מפני נזקים אלה, או להשקיע באזורים בהם נזקי הטבע נדירים יחסית.

אל תוותרו על השקעה בנדל"ן בארה"ב – אך פזרו את הסיכונים

לסיכום, בפני המשקיעים בארה"ב עומדים עוד סיכונים רבים נוספים. רכישה מאדם שאינו בעל הנכס, הונאות של חברות ההשקעה, משבר כלכלי השוחק את מחירי הנכסים, חוסר נזילות של הנכס – לא ניתן למכור אותו כשרוצים, ולכן רבים בוחרים באפשרות השקעה החושפות אותם לתשואות הגבוהות של השקעות הנדל"ן בארה"ב, תוך פיזור ההשקעה בין משקיעים נוספים בקבוצות רוכשים עם חברה אמינה. השקעה בנדל"ן בארה"ב עם חברת iintoo יכולה להיות אופציה מצוינת למשקיע הזהיר.

Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook